KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12495330
nr 1249 5330
Edgar Wallin
(1892-1963), Sverige
Oljemålning, Djurgårdsbron mot Narvavägen. Signerad, daterad -55. Olja på duk, 49x60
Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 22 april 2019
kl 19:01:37
100 kr
150 kr
200 kr
Edgar Wallin
Läs mer om Edgar Wallin